Άντεξε μόνο ένα ημίχρονο και ηττήθηκε η Κύμη (86-68)στο Λαύριο

Μετά από ένα πολύ καλό ημίχρονο η Κύμη δεν άντεξε μένοντας από δυνάμεις στο δεύτερο μισό χάνοντας στο Λαύριο με 86-68.Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στα πρώτα λεπτά με το σκορ στο 9-10. Στο ίδιο μοτίβο συνέχισαν και στα επόμενα λεπτά, με το σκορ να είναι 15-16, 2 λεπτά πριν το τέλος της πρώτης περιόδου, η οποία ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες ισόπαλες, 18-18, έπειτα από το καλάθι του Κακλαμανάκη.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ξεφύγουν με 7 πόντους, 21-18 στα πρώτα τρία λεπτά. Στη συνέχεια  η ομάδα του Σερέλη, διατήρησε και αύξησε  την υπέρ της διαφορά, 32-23, όμως η ομάδα του Κουτσού, κατάφερε να την μειώσει  με τον Χόρτον και να πάει στα αποδυτήρια με -4, 37-33.
Πολύ δυνατά μπήκε το Λαύριο στην επανάληψη, ανακτώντας διαφορά 14 πόντων στα πρώτα λεπτά, 48-34. Η ομάδα της Κύμης, δεν κατάφερε να βρει λύσεις, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να βάζουν τις βάσεις για την νίκη 3 λεπτά πριν το τέλος της τρίτης περιόδου καθώς εκτόξευσαν την διαφορά στο +24, 66-42.
Δεν άλλαξε τίποτα απολύτως στην τελευταία περίοδο με τους παίκτες του Χρήστου Σερέλη να παίρνουν μια καλή νίκη ενόψει της δύσκολης συνέχειας με 86-68.Τα δεκάλεπτα:18-18,19-16,31-16 και 18-19.
 Λάυριο: Λούντζης 6(1), Κακλαμανάκης 17, Κουζέλογλου 16(2), Λαμπ 10(1), Ίνγκλις 12(2), Μαστρογιαννόπουλος, Μιλόσεβιτς 11, Περράκης, Νίξον 4, Λεγκίκας 3(1), Μπάφορντ 3(1), Τόμας 4.

Κύμη: Πουλιανίτης 11(1), Τουντζιαράκης 5, Σαγκς 22, Ουάσινγκτον 7(1), Λιούις, Τσιάρας, Στυλιανού 2, Μαραγκός 2, Γερομιχαλός, Μιτσιμπόνας, Χόρτον 19, Μαργέλης.