Με κίνηση....ΜΑΤ η Κύμη πήρε το ντέρμπι παραμονής (92-82) με τον Πανιώνιο

Λίρα ''εκατό'' αποδείχθηκε ο νέος παίκτης της Κύμης ο Μάτ Γουίλιαμς που με 7 στα 10 τρίποντα έδωσε από το πρώτο ματς τα διαπιστευτήρια του και φυσικά αποτέλεσε τον ακρογωνιαίο λίθο μιας νίκης -χρυσάφι με 92-82 απέναντι στον Πανιώνιο.Η Κύμη μετά την νίκη αυτή έπιασε στην βαθμολογία τον αντίπαλο της και υπερτερεί σε ισοβαθμία καθώς τον είχε νικήσει και στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος στο κλειστό της Αρτάκης.Παρά το κακό πρώτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ι.Κουτσού στο β'διάστημα του παιχνιδιού βελτιώθηκαν και με ένα σερί 8-0 μετέτρεψαν το 23-27 του πρώτου δεκαλέπτου σε 31-27 για να κλείσει το ημίχρονο με 48-40 για τους Ευβοιώτες.Η αρχή του δευτέρου ημιχρόνου  είχε την Κύμη συνεχώς στην θέση του οδηγού με τον Πανιώνιο να βρίσκει λύσεις από τον Παπαντωνίου μένοντας κοντά στο σκορ με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου((64-57).Ο Παπαντωνίου συνέχισε να βάζει δύσκολα στους γηπεδούχους και στο τέταρτο δεκάλεπτο ,ο Μπέρι μείωσε στους 4 (86-82) ένα λεπτό πριν την λήξη όμως ο Σάνγκς με τρίποντο καθάρισε το ματς με το τελικό 92-82 να είναι το τελικό σκορ στο παιχνίδι.Εκτός του τρομερού Γουίλιαμς πολύ καλος ο Σάνγκς με 26 πόντους όπως και ο Χόρτον με 18.
Τα δεκάλεπτα: 23-27, 25-13, 16-14, 28-25