Λύγισε στην Κόρινθο ο Α.Ο.Χαλκίς

Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Α.Ο.Χαλκίς στην Κόρινθο με ένα γκολ του Ράπτη στο 79΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.
Με τον Τ.Τσακαλίδη να έχει στην διαθεσή του μόλις δεκατρείς παίχτες οι νεαροί της Χαλκίδας έδειξαν καλό πρόσωπο και θα μπορούσαν να φύγουν με το βαθμό της ισοπαλίας.
Σε ένα μέτριο παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή χωρίς να μπορούν να απειλήσουν ιδιαίτερα την εστία του Ανδρούτσου.
Στο πρώτο μέρος ο Α.Ο.Χ. θα μπορούσε στο 36΄ να ανοίξει το σκορ ο Ντάμπος όμως δεν κατάφερε να νικήσει τον πορτιέρο της Κορίνθου.
Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι αύξησαν την πιεσή τους και ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ράπτη στο 79΄ με τον Ανδρούτσο να είναι αδύνατον να αντιδράσει.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Χαλκίδα πίεσε για την ισοφάριση χωρίς να καταφέρει να πετύχει να πάρει τον βαθμό..
Να σημειώσουμε πως η Χαλκίδα τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίχτες λόγω αποβολής του Νυφαδόπουλου στις καθυστερήσεις.

Α.Ο.Χαλκίς; Ανδρούτσος Δούλος Τόλης Παπαδάκης Μπασινάς Πατερίτσας Ντάμπος Σχίζας Νυφαδόπουλος Χαραλαμπίδης Παλαιολόγος