Ασταμάτητη η Αρτάκη 4-1 μέσα στο Αυλωνάρι

Αλλη μια μεγάλη νίκη για τους πρωτοπόρους αυτή τη φορά μέσα στο "Νίκος Κούκης" επιβλήθηκαν του Αυλωναρίου με 4-1 και ξέφυγαν βαθμολογικά του δεύτερου Ηρακλή Ψαχνών με 8 βαθμούς (με τον Ηρακλή να έχει αγώνα λιγότερο αυτόν με τους Ωρεούς).
Ο αγώνας ήταν στο ξεκίνημα του ισορροπημένος αλλά μετά το 1-0 των γηπεδούχων οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους έφτασαν στην ισοφάριση και είχαν και τις ευκαιρίες για ένα δεύτερο γκολ στο Α' ημίχρονο που έληξε ισόπαλο.
Το Β' ημίχρονο ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να έχουν από μια ευκαιρία αλλά μετά το 1-2 στο 57' η Αρτάκη ήταν ασταμάτητη και η απόλυτη κυρίαρχος του παιχνιδιού και έφτασε σε μια μεγάλη και δίκαιη νίκη.

Γκολ και φάσεις:

Στο 6' κεφαλιά του Τουρκοχωρίτη μπλόκαρε ο Διαμαντάρας.
Στο 8' σουτ του Καρλή έδιωξε σε κόρνερ ο Καρανάσος.
Στο 14' έγινε το 1-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κούρτη από 35 περίπου μέτρα.
Στο 27' ο Τουρκοχωρίτης πλάσαρε ο Διαμαντάρας απέκρουσε προσωρινά και ο Κωστούλας από κοντά έκανε το 1-1.
Στο 31' Ωραίο σουτ του Τουρκοχωρίτη έξω από την περιοχή εντυπωσιακή απόκρουση του Διαμαντάρα.
Στο 37' κεφαλιά εξ επαφής του Γεωργίου λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Διαμαντάρα.
Στο 40' σουτ του Κωστούλα έδιωξε με προβολή σε κόρνερ ο Παππάς.
Στο 47' από σέντρα του Θωμά κεφαλιά ο Τσούτης άουτ.
Στο 49' ατομική ενέργεια και σουτ του Τσάγκου απέκρουσε σε κόρνερ ο Καρανάσος.
Στο 57' ο Καραντάκης με έξοχο σουτ έστειλε την μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Διαμαντάρα κάνοντας το 1-2.
Στο 64' ωραία σέντρα του Μπαλαμπάνη καρφωτή κεφαλιά του Καραντάκη και 1-3.
Στο 78' ο Λούκας μετά από πάσα του Κολιόπουλου πλάσαρε εύστοχα τον Διαμαντάρα και έκανε το τελικό 1-4.
Και στο 88' ο Διαμαντάρας σταμάτησε δυνατό σουτ του Μπαλαμπάνη.

Διαιτησία: Κασομούλης, Κωνστάντιος - Λαμπροπούλου