Εύκολη επικράτηση της Δόξας με 5-0 επί του Ακρ. Κεχριών

Χωρίς να πιάσει ψηλά στάνταρ απόδοσης η Δόξα Προκοπίου επικράτησε εύκολα επί του Ακράτητου Κεχριών με σκορ 5-0.
Μία αγωνιστική πριν το τέλος του πρωταθλήματος oi Μαυραετοί φιγουράρουν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, περιμένοντας την απόφαση της ένστασης της ΑΕ Ιστιαίας για να δουν τι θα γίνει με το πρωτάθλημα.
Ο αγώνας  ήταν επιθετικός μονόλογος για τους Προκοπιανούς όπου στο 36΄ ο Αλεξίου με σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 1-0, ένα γκολ που δεν το πανηγύρισε  μιας και έχει αγωνιστεί στο παρελθόν στην ομάδα του Ακράτητου.

Με το καλημέρα του δεύτερου μέρους, στο 46΄συγκεκριμένα, ο Κουτσουφλάκης έκανε το 2-0.
Δέκα λεπτά αργότερα, στο 56΄, ο Τσούπρος χρίστηκε σκόρερ απέναντι στην παλιά του ομάδα κάνοντας το 3-0, χωρίς και αυτός να το πανηγυρίσει.

Στο 75΄ ο  Θ.  Μορφούλης έκανε το 4-0 και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο 16χρονος Σεγκούνας που πριν λίγα  λεπτά είχε μπει σαν αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο σημειώνοντας το 5-0. Το γκολ αυτό ήταν το πρώτο επίσημο του   νεαρού Προκοπιανού.