ΑΕΚ Νέου Πύργου – Ακαδ. Νέας Αρτάκης 5-3

Εύκολη νίκη πέτυχε σήμερα η ΑΕΚ Ν. Πύργου επι της Ακαδημίας Νέας Αρτάκης με σκορ 5-3, για την 20η αγωνιστική της Γ΄ Κατηγορίας.

Το σκορ άνοιξε ο Γιάννης Ντέντης στο 11ο λεπτό (1-0) ενώ στο 25΄ ο Μπίτζος έφερε το παιχνίδι στα ίσια (1-1) σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.
Με το καλημέρα του δεύτερου μέρους ο Παπαθανασίου στο 46΄ έκανε το 2-0,  με τον Γιαννιώτη να φέρνει και πάλι στα ίσια τον αγώνα.
Στο 56΄ο Μπενίσης βάζει μπροστά την Αρτάκη  γράφοντας το 2-3, αλλα πολύ γρήγορα, στο 58΄ ο Χ. Μακαντάσης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έγραψε το 3-3.
Στο 61΄ ο Ντέντης με εκτέλεση πέναλτι κάνει το 4-3, δίνοντας κεφάλι στους γηπεδούχους.
Το τελικό 5-3 έκανε στο 77΄ ο  Δ.  Κερασιώτης.