Η Μπάρτσα στη επόμενη φάση του κυπέλλου, Προποντίδα - Απόλλων Ερέτριας 2-1

Την έκπληξη στο κύπελλο Εύβοιας "Νίκος Δαφνής" έκανε η Προποντίδα που απέκλεισε από τον θεσμό με σκορ 2-1 τον Απόλλων Ερέτριας ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.
Η Μπάρτσα δεν πτοήθηκε από το χαμένο πέναλτι του Φρυγανά στο 21', προηγήθηκε 1-0 στο 31' με πλασέ του Τσακλάνου και ευτύχησε να κάνει το 2-0 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Γκιόση.
Στο Β' ημίχρονο ο Απόλλων αντέδρασε, είχε δοκάρι με τον Μετσανάι στο 48', μείωσε σε 2-1 με τον Πετράκη στο 60', έψαξε το γκολ της ισοφάρισης αλλά οι γηπεδούχοι κράτησαν την νίκη πρόκριση στην Γ' φάση του κυπέλλου.

Διαιτησία: Γκάτσος, Πασχαλίδης - Καρβελάς