Παντριαδικός - Αμαρυνθιακός 2-1

Για την δεύτερη αγωνιστική της Α΄  Κατηγορίας ο Παντριαδικός φιλοξένησε τον Αμαρυνθιακό στο γήπεδο της Τριάδας όπου επικράτησε με σκορ 2-1.
Καλύτερος ο Παντριαδικός καθ όλη τη διάρκεια του αγώνα, είχε εκτός απο τα δύο γκολ και ευκαιρίες για παραπάνω τέρματα.
Η ομάδα του Β. Τσιμιχόδημου παίζοντας ώριμα πήρε αυτό που ήθελε στον αγωνιστικό χώρο.
Απο την άλλη οι παίκτες του Αμαρυνθιακού προσπάθησαν να πάρουν κάτι καλό, χωρίς να το καταφέρουν.
Δυνατά ξεκίνησε το παιχνίδι ο Παντριαδικός και στο 1ο λεπτό έχασε σημαντική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με τον Πατερίτσα.
Στο 24΄ ο Myrteza D εκτελεί σουτ από την περιοχή και ο Μώρος  μπλοκάρει.
Στο 39΄ ο Γούναρης εκτέλεσε κόρνερ, καρφωτή κεφαλιά του Κοροβέση 1-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος ο Αμαρυνθιακός προσπάθησε να απαντήσει στα πρώτα λεπτά,  τα σουτ που εξαπέλυσαν οι  Μυρτέζα και Ρουμπής κατέληξαν άουτ.
Στο 70΄ ο Πατερίτσας έπιασε ωραίο σουτ η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 75΄ ο Χρόνης εκτελεί φάουλ, ο Μπαιμπάκης από κοντά κάνει το 2-0 κλειδώνοντας κατά κάποιο τρόπο το παιχνίδι.
Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων που το εκτέλεσε ο Ρουμπής μειώνοντας σε 2-1, με τον κο Βελέντζα να σφυρίζει για τελευταία φορά.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ: Γιώργος Νικολάου