Ασταμάτητος ο Ηρακλής Ψαχνών, 3-0 τον Ευβοϊκό Αγ. Νικολάου

Στο γήπεδο του Αγίου Νικολάου ο τοπικός Ευβοϊκός αντιμετώπισε τον Ηρακλή Ψαχνών.
 Στο 14 καταγράφεται η πρώτη τελική στο ματς αλλά το σουτ του Κρεμασμένου έφυγε ψηλά αουτ.
Τέσσερα λεπτά μετά, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Απόστολου από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής ο Μπιμπαι απέκρουσε με αστάθεια και ο Μπαλάνος πήρε το ριμπάουντ αλλά έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων.
Αυτό που δε κατάφεραν οι γηπεδούχοι το κατάφερε ο πολύπειρος Νικος Σταματάκος για τους φιλοξενούμενους στο 20΄  με ωραία κίνηση και σουτ μέσα απο τη μεγάλη περιοχή, νίκησε το Τσιμπο και έκανε το 0-1.
Δυο λεπτά μετά ο σκόρερ του ματς λίγο έλειψε να πετύχει και δεύτερο γκολ αλλά ο Τσιμπος με καταπληκτική εκτίναξη έστειλε τη μπάλα κόρνερ.
Στο 28ο λεπτό ο κύριος Τόγιας έκανε τη πρώτη του αλλαγή περνώντας το Τζανο στη θέση του Αγγελάκη.

Πέντε λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Σταματάκος με ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα πρώτα στο  δοκάρι και κατόπιν στα δίχτυα του Τσιμπου  κάνοντας έτσι το 0-2 διπλασιάζοντας παράλληλα τα τέρματα του.
Ένα λεπτό πριν το τέλος του ημιχρόνου το δυνατό σουτ του Τζάνου έφυγε άουτ χωρίς να ανησυχήσει το Μπιμπαι.
Κάπως έτσι ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο που βρήκε τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με δυο τέρματα, έχοντας ως απόλυτο πρωταγωνιστή το Νικο Σταματάκο.
Με την έναρξη του δεύτερου μέρους ο σκόρερ του ματς με ωραία ενέργεια έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ.
Στο 55ο λεπτό οι γηπεδούχοι απείλησαν με το σουτ του Μπαλάνου αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
Με τη συμπλήρωση 65 λεπτών παιχνιδιού οι γηπεδούχοι προχώρησαν στη δεύτερη αλλαγή καθώς αποχώρησε ο Μπαλανος και μπήκε στον αγωνιστικό χώρο ο Λάμπρου. Ένα λεπτό αργότερα ο κύριος Μεθενίτης έβγαλε από το γήπεδο το Γκάβαλη περνώντας στη θέση του το Στεργίου.

Σε τρίτη αλλαγή προχώρησε ο Ευβοϊκός στο 72´οταν τη θέση του Κοτρωτσιου πήρε ο Τογκος.
Στο 81’  διπλή αλλαγή καθώς ο Περήφανος πέρασε στη θέση του Νόνα και ο Σκριβάνος για τους φιλοξενούμενους πέρασε στη θέση του Γκαράνη.
Τρία λεπτά μετά ο Ηρακλής πέτυχε και τρίτο γκολ με το Μαναρίτσα ο οποίος με κοντινή προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα εκμεταλλευόμενος τη σέντρα του Μπαλοζι, 3-0.
Δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος και έτσι ο Ηρακλής παρέμεινε στις πρώτες θέσεις της κατηγορίας ενώ ο Ευβοϊκός γνώρισε τη δεύτερη διαδοχική ήττα του.

ΡΕΠΟΡΤΑΖ:  Γιώργος Διακομόπουλους