Κάρυστος - Σκύρος μοιράστηκαν βαθμούς, 1-1

Στην δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄ Κατηγορίας,η Κάρυστος φιλοξένησε την Σκύρο σε έναν αγώνα που μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς.

Η ομάδα της Καρύστου ξεκίνησε  δυνατά στο πρώτο ημίχρονο.
Απείλησε  αρκετές φορές την εστία της Σκύρου για να ανοίξει το σκορ αλλά δεν στάθηκε τυχερή.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Σκύρος είχε την υπεροχή για ένα δεκάλεπτο όπου και άνοιξε το σκορ στο 55’ με τον Καραμπίνη, 0-1.
Η συνέχεια ήταν διαφορετική: η Κάρυστος πίεσε σε όλο το υπόλοιπο του αγώνα, είχε κλασικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει το παιχνίδι, κάτι  το οποίο έγινε στις καθυστερήσεις του αγώνα με πέναλτι που κέρδισε ο Λούκα και εκτέλεσε εύστοχα ο Παπουτσής, 1-1.