Μεγάλη πρόκριση του "ποταμού" μέσα στο Αλιβέρι, Ταμυναϊκός - Λήλας Βασιλικού 2-2 κ.δ 3-4 πεν.

Σε ένα μέτριο παιχνίδι που κρίθηκε στη ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι ο Λήλας πήρε μεγάλη πρόκριση μέσα στο Αλιβέρι επί του Ταμυναϊκού με 4-3 στα πέναλτι και συνολικό σκορ 6-5.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο Α' ημίχρονο και είχαν σε μεγάλη μέρα τον Κανάνι που πέτυχε 2 γκολ και ήταν πολύ απειλητικός για την άμυνα των γηπεδούχων σε όλο τον αγώνα, αλλά γενικά όλοι οι παίκτες έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό.
Οι γηπεδούχοι που ξεκίνησαν με αρκετές αλλαγές τον αγώνα ήταν κακοί στο Α' ημίχρονο, προσπάθησαν περισσότερο στο Β' ημίχρονο και την παράταση, στηριζόμενοι στην ποιότητα κάποιων ποδοσφαιριστών, αλλά παρά το γεγονός ότι έκαναν συνολικά περισσότερες ευκαιρίες δεν ήταν καλοί στο σημερινό παιχνίδι.

Γκολ και φάσεις:

Στο 7' ο Κανάνι με σουτ από θέση μέσα αριστερά με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στη απέναντι γωνία κάνοντας το 0-1.
Στο 23' ο Τόρα με ατομική προσπάθεια και αριστερό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 1-1.
Στο 40' ο Κανάνι βρέθηκε μέσα στην περιοχή,από καλή θέση σούταρε αλλά ο Τσαβαρής απέκρουσε.
Στο 54' ο Τόρα σούταρε από κοντά αλλά ο Πρίνος απέκρουσε.
Στο 55' Ωραία ενέργεια και σέντρα από τον Δήμου δεν πρόλαβε να τελευταία στιγμή ο Τόρα.
Στο 72' έγινε το 1-2 με ατομική ενέργεια του Κανάνι και φοβερό σουτ στο αριστερό Γ του Τσαβαρή, πραγματικά εξαιρετικό γκολ.
Στο 73' σουτ του Λάμπρου λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Πρίνου.
Στο 79' έγινε το 2-2 από παράλληλη πάσα του Σίμωση και ωραίο τελείωμα του Λάμπρου.
Στο 83' ο Αγγελάτος πέρασε και τον Πρίνο αλλά πλάσαρε από πλάγια πάνω από τα δοκάρια.
Στο 90' ο Αναστασίου μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή, αλλά προτίμησε να δώσει πάσα σε συμπαίκτη του κάτι που κατάλαβε ο Πρίνος και απέκρουσε την μπάλα.
Στο 99' σε εκτέλεση κόρνερ του Κανάνι ο Λήλας ζητάει πέναλτι σε χέρι αμυντικού.
Στο 104' σουτ του Λάμπρου από πλάγια έδιωξε με τις γροθιές ο Πρίνος.
Στο 107' σέντρα σουτ του Τόρα έβγαλε με δυσκολία σε κόρνερ ο Πρίνος.
Στο 111' από εκτέλεση φάουλ του Κανάνι και προσωρινό διώξιμο της άμυνας ο Βάθης έκανε κεφαλιά που πέρασε λίγο άουτ.
Στο 116' από σέντρα του Λάμπρου κεφαλιά του Σίμωση πέρασε άουτ.