Συνεχίζουν στην κορυφή τα Ζάρητρα 3-1 τον Νηλέα Νεοχωρίου

Την τρίτη τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχαν τα Ζάρητρα απέναντι στον Νηλέα Νεοχωρίου με σκορ 3-1 και συνεχίζουν να βρίσκονται στην κορυφή του 2ου ομίλου της Β' κατηγορίας.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα και ευτύχισαν να προηγηθούν μόλις στο 1 λεπτό κάτι που τους βοήθησε να επιβάλουν τον ρυθμό τους και να πετύχουν ακόμα 2 τέρματα κλείνοντας το ημίχρονο με το ασφαλές 3-0.
Στο Β' ημίχρονο το Νεοχώρι (που φάνηκε κουρασμένο από τον αγώνα κυπέλλου της τετάρτης όπου αγωνίστηκε 120 λεπτά) προσπάθησε περισσότερο, έβγαλε αντίδραση, μείωσε σε 3-1 αλλά παρά την πίεση που άσκησε στους γηπεδούχους δεν μπόρεσε να πετύχει κάτι καλύτερο.
Στο 1' ο Αγκαλίου αιφνιδίασε τους φιλοξενούμενους και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γεραντώνη κάνοντας το 1-0.
Στο 11' ο Κιούσης με ωραία προσπάθεια διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του 2-0.
Για να κλείσει το σκορ ημιχρόνου 3-0 με γκολ του Μαχιλάι στο 41'.
Ο Νηλέας Νεοχωρίου μείωσε με τον Μαστροκώστα στο 52' σε 3-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Στο 89' αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Τριτσώνης για επικίνδυνο παίξιμο.

Διαιτησία: Κασομούλης, Τσιφλάκος - Ρουμπής