Γύρισε τον διακόπτη στο Β' ημίχρονο, Αυλωνάρι - Απόλλων Ερέτριας 4-1

Καταιγιστικό το Αυλωνάρι στο Β' ημίχρονο ανέτρεψε το εις βάρος του 0-1, πέτυχε 4 γκολ και έφτασε στην πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα με το ευρύ 4-1.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, με τις δύο ομάδες να δυσκολεύονται στη τελική προσπάθεια και να προσπαθούν κυρίως από μακριά να απειλήσουν την αντίπαλη εστία.
Ο Απόλλων με ένα γκολ του Πετράκη πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 36'.
Στο Β' μέρος οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, ευτύχισαν να ισοφαρίσουν στη πρώτη καλή τους στιγμή, πήραν γρήγορα προβάδισμα στο σκορ και εκμεταλλευόμενοι και το αριθμητικό πλεονέκτημα μετά το 70' έφτασαν στο τελικό 4-1.

Φάσεις και γκολ.

Στο 10' φάουλ του Μώρου πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κότσαρη.
Στο 26' μακρινό σουτ του Μαστροκώστα η μπάλα άουτ.
Στο 30' κεφαλιά του Τσαλιαγκού άουτ.
Στο 35' ο Μπασούκος βγήκε σε κόντρα επίθεση αλλά ο Κότσαρης τον πρόλαβε τελευταία στιγμή και έδιωξε την μπάλα που βρήκε στον Καρατζά και κατέληξε κόρνερ.
Στο 36' ο Πετράκης βρέθηκε μέσα στην περιοχή σε πολύ καλή θέση και με ωραίο πλασέ έκανε το 0-1.
Στο 48' μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλων όταν γυριστό σουτ του Μώρου κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Κότσαρη.
Στο 55' σε εκτέλεση φάουλ του Μαστροκώστα ο Καρατζάς με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-1.
Στο 60' μακρινό σουτ του Μανδράκα απέκρουσε σε κόρνερ ο Τόρα.
Στο 62' ο Μπράχα βγήκε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, πλάσαρε εύστοχα και έκανε το 2-1.
Στο 63' σουτ του Σταματάκου έδιωξε σε κόρνερ ο Κότσαρης.
Στο 70' ο Σμπιλίρης πήρε απευθείας κόκκινη για χτύπημα εκτός φάσης στον Μπράχα.
Στο 72' ο Μπισμπικόπουλος έκανε τραγικό λάθος όταν φάνηκε να ελέγχει την μπάλα αλλά περίμενε να βγεί ο Τόρα να την μπλοκάρει κάτι που εκμεταλλεύτηκε ο Πέππας που την έκλεψε και έκανε το 3-1.
Στο 76' ο Πέππας με σουτ κεραυνό έκανε το τελικό 4-1.
Στο 78' σουτ του Μώρου απέκρουσε ο Κότσαρης.

Στο γήπεδο "Νίκος Κούκης" βρέθηκαν περίπου 100 φίλοι του ποδοσφαίρου.

Διαιτησία: Καλαμάτας, Δάλλας - Γάτος