Φιλικό και απονομή πρωταθλήματος για τις Αβαντίδες

Φιλικό αγώνα πραγματοποίησε σήμερα στη Χαλκίδα η γυναικεία ομάδα της Α΄ Εθνικής «Αβαντίδες» με τον Ατρόμητο Αθηνών,  σε μια εκδήλωση που περιελάμβανε και την απονομή του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής που κέρδισε  την περασμένη περίοδο η ομάδα της  Εύβοιας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ πρίν το πρώτο μισάωρο (στο 22΄ συγκεκριμένα) με γκολ της Ροκόμα, 0-1, αλλά οι Αβαντίδες έφεραν το παιχνίδι στα ίσια στο 34΄ με την Ασημιώνη να βρίσκεται τετ α τετ με την Γιαννακούλη και από κοντά να βρίσκει εύκολα στόχο, 1-1, σκορ που τελέιωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος ο Ατρόμητος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα του 1 – 4 με την Σάλκουνιτς να κάνει το 1-2 στο 53΄, με την Παπαθεοδώρου στο 73΄  να κάνει το 1 – 3 και στο 92΄ η Σάλκουνιτς και πάλι έκανε το 1 – 4.