Πολυβόλο ο Ταμυναϊκός 5-0 την Αιδηψό

Σε καλή μέρα ο Ταμυναϊκος με ένα γκολ στο ημίχρονο και πραγματικό πολυβόλο  στην επανάληψη (πέτυχε 4 τέρματα) νίκησε εύκολα την Αιδηψό με 5-0 και συνεχίζει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
Η Αιδηψός κράτησε για ένα ημίχρονο αλλά μετά τα γρήγορα γκολ που δέχτηκε στο ξεκίνημα του Β' ημιχρόνου δεν μπόρεσε να κάνει κάτι περισσότερο.

Γκολ και φάσεις:

Στο 8' σουτ του Σίμωση από καλή θέση η μπάλα πέρασε άουτ από το δεξί δοκάρι του Κυριακού.
Στο 12' ο Ταμυναϊκός έχασε τεράστια ευκαιρία όταν ο Σίμωσης πέρασε και τον Κυριακού και σε κενό τέρμα πλάσαρε άουτ.
Στο 20' ο Μακρής έκανε προσωπική προσπάθεια και σουτ που κατέληξε άουτ.
Στο 35' ο Μεταξάς έκανε σέντρα από αριστερά και ο Σίμωσης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο 39' ο Μπιμπάι Ι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Μητακίδη και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Σίμωσης ο έφυγε από το κέντρο του γηπέδου πλαγιοκόπησε την αντίπαλη άμυνα και από πλάγια με πλασέ έκανε το 1-0 δείχνοντας για μία ακόμα φορά την μεγάλη του κλάση.
Στο 47' ο Ζαχαριάς από το ύψος της περιοχής σούταρε λίγο άουτ και στο 48' μετά από κόρνερ του του Αγγελάτου ο Βασίλης Αναστασίου με κεφαλιά έκανε το 2-0.
Στο 51' ο Ζαχαριάς βρέθηκε στην καρδιά της άμυνας και με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 3-0.
Στο 68' ο Τόρα με σουτ έκανε το 4-0 και στο 71' ο νεαρός Θανάση που μόλις είχε περάσει στον αγώνα έκανε το τελικό 5-0.
Στο 82' αποχώρησε απο το γήπεδο τραυματισμένος στο αριστερό γόνατο (υπάρχει φόβος για ρήξη χιαστού) ο Κούτρας του Ταμυναϊκού.

Διαιτησία: Σιαπλαούρας, Περιβολάρης - Αντωνίου