Καταιγιστικός στην πρεμιέρα ο Αρης Αγ.Ιωάννη 7-1 μέσα στην Άρτεμις Αγ. Γεωργίου

Καταιγιστικός στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ο Άρης Αγίου Ιωάννη πέρασε σαν σίφουνας από το γήπεδο Αυλωναρίου νικώντας την Άρτεμις Αγίου Γεωργίου με 7-1.

Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Κουϊμτζίδης που πέτυχε 4 γκολ.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους ο Κουϊμτζίδης κάνοντας το 0-1 στο 15'.
Στο 45' ο Πάσχος έδωσε προβάδισμα 2 γκολ στην ομάδα του κάνοντας το 0-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης πέτυχε άλλα 5 γκολ και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του. Ο Κουϊμτζίδη έκανε  το 0-3 στο 65', μείωσε προσωρινά για την Άρτεμις ο Τσιρέκας στο 67' σε 1-3 και στην συνέχεια οι Πανοβασίλης στο 70', Πάσχος στο 75' και Κουϊμτζίδης στο 78' και στο 85' έγραψαν το τελικό 1-7 για τους φιλοξενούμενους.

Η διοίκηση του Αρη Αγ.Ιωάννη μετά τον αγώνα παρέθεσε γεύμα στους ποδοσφαιριστές της ομάδας.

Διαιτησία: Καρβελάς, Κηρύκος - Γάτος