ΑΟ Ν.Αρτάκης - Αιολικός Λεπτό προς λεπτό

Φίλοι του Evia Goal καλησπέρα, θα παρακολουθήσετε μαζί μας λεπτό προς λεπτό τον αγώνα της Γ' Εθνικής κατηγορίας μεταξύ της Αρτάκης και του Αιολικού για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος.

Οι 11αδες των δύο ομάδων είναι οι εξής:

ΑΟΝ Αρτάκης.
Ναβροζίδης, Τσίγκας, Καραλής, Μπελίτσος, Καραμπάς, Μαυρόπουλος, Χατζηστάμου, Ζαχαρόπουλος(25' λ.τ Πατερίτσας), Καραντάκης,Βεζιρτζόγλου, Παπαδάκης.

Αιολικός.
Βρονταράς, Αγριμάκης, Καλαφάτης, Κρητικός, Βαλλιος, Τσομπανέλλης, Καλόμπο, Κατσίκης, Τσίπας, Μπουρούς, Λαζαρίδης.

Α' ημίχρονο

Ξεκίνησε  το παιχνίδι  η Αρτάκη  στη σέντρα.

5 λεπτό  χωρίς  την μεγάλη  φάση μπροστά  στις δύο εστίες.

10 λεπτό  Βεζιρτζόγλου σουτ μπλόκαρε  με διπλή  προσπάθεια  ο  Βρονταράς.

20' λεπτό παραμένει  το 0-0
Σε ένα παιχνίδι  ισορροπημένο

25 λεπτό  αναγκαστική  αλλαγή για την Αρτάκη λόγω τραυματισμού
Βγήκε  ο Ζαχαρόπουλος  και μπήκε ο  Πατερίτσας.

26 λεπτό  Καλή ευκαιρία  για τους φιλοξενούμενους σουτ μέσα  από την περιοχή  του Τσίπα μπλόκαρε  ο  Ναβροζιδης.

30 λεπτό παραμένει  το 0-0 από μια ευκαιρία  για τις δύο  ομάδες.

35 λεπτό  κίτρινη  κάρτα  για σκληρό  παιχνίδι στον Καραμπά.

36 λεπτό  ο ο Βρονταράς  βγαίνει έξω από την περιοχή  και ανατρέπει τον Βεζιρτζόγλου είδε την κίτρινη  κάρτα

Στο 37 σουτ του Καραλή  άουτ

Τέλος Α' ημιχρόνου  0-0.

Β΄ Ημίχρονο (3:06 το ξεκίνημα)

50 λεπτό  Κίτρινη  κάρτα  στον Χατζηστάμου  για  μαρκάρισμα  από πίσω, στο κέντρο  του γηπέδου.

53 λεπτό  Δεύτερη κίτρινη κάρτα  (κόκκινη) στον τερματοφυλακα Βρονταρα  του Αιολικού  για καθυστέρηση, έτσι ο Αιολικός συνεχίζει με 10 παίκτες.

54  Αλαγή του Καλόμπο (Νο 7) για να μπεί ο Σφυρλας που αναλαμβάνει κάτω απο τα γκολπόστ του Αιολικού.

59 Υποδηγματικη  αντεπίθεση  για την Αρτάκη,  ο  Χατζηστάμου  τετ από τετ  σούταρε  άουτ, χάνοντας την καλύτερη ευκαιρία μέχρι τώρα στον αγώνα.

62 λεπτό  Αλλαγή  για την Αρτάκη, βγήκε ο Παπαδάκης και μπήκε ο Σπανός.

63 λεπτό, παραμένει το 0 - 0.

70 λεπτό  Αλλαγή  για την Αρτάκη, βγήκε  Καραλης  και μπήκε ο Κολιόπουλος.

75 λεπτό, ο Σπανός  μπαίνει  στην περιοχή,  βγήκε έγκυρα  στα πόδια του ο Σφυρλας  και μπλόκαρε.  Τραυματιστηκε  ο τερματοφυλακας και του προσφέρθηκαν  οι πρώτες βοήθειες.Συνεχίζει κανονικά στον αγώνα.

80 λεπτό, παραμένει το 0 - 0.

81 αλλαγή για τον Αιολικό,  βγήκε ο Μπούρος  και μπήκε  το Ματάϊ.

85 λεπτό  σουτ του Βεζιρτζόγλου,  μπλόκαρε ο Σφυρλας, χαμένη ευκαιρία για την Αρτάκη.

87 Καλή ευκαιρία  για τον Αιολικό,  σουτ  του Μαται  μπλόκαρε  ο Ναβροζίδης

88 λεπτό, παραμένει το 0 - 0 και αλλαγή  για τον Αιολικό,  βγήκε ο Τσοπανέλλης  και μπήκε ο Δρακούλης.

90 λεπτό, ξεκινούν καθυστερήσεις, το 0 - 0 παραμένει.

Τέλος αγώνα με σκορ 0 - 0.