Αρης Αγ.Ιωάννη - Αρτεμις Αγ. Γεωργίου 0-3

Η Άρτεμις Αγίου Γεωργίου πέτυχε μεγάλη εκτός έδρας νίκη μέσα στον Αγιο Ιωάννη επί του τοπικού Άρη σε ένα παιχνίδι που οι γηπεδούχοι κατέβηκαν με πολλές ελλείψεις και μάλιστα αναγκάστηκαν να παίξουν ένα ολόκληρο ημίχρονο με 9 ποδοσφαιριστές καθώς δεν είχαν παίκτες στον πάγκο να κάνουν αλλαγή.
Οι φιλοξενούμενοι με ένα κράμα έμπειρων και νέων ποδοσφαιριστών ήταν καλύτεροι στο Α' ημίχρονο και με περισσότερες λύσεις, ενώ στο Β' ημίχρονο δεν φάνηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα ανάμεσα στις δύο ομάδες καθώς ο Άρης με 9 παίκτες είχε χαμένο πέναλτι και ευκαιρίες αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν σε καλή μέρα τον τερματοφύλακα Ζαχαριά.

Στο 30' αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Ποδαράς και άφησε την ομάδα του με 10 ποδοσφαιριστές.

Στο 31' έγινε το 0-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσαούση από μακρινή απόσταση.

Στο 38' η Αρτεμις διπλασίασε τα τέρματα της με σκόρερ τον Αθανάσιο Μούντριχα.

Στο 44' τραυματίστηκε στο χέρι και αποχώρησε ο αρχηγός των γηπεδούχων Βασίλης Φωτιάς.
Οι γηπεδούχοι δεν είχαν αλλαγή και έτσι συνέχισαν με 9 ποδοσφαιριστές.

Στο 66' ο Σαμαράς από κοντά με ψύχραιμο πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-3.

Στο 83' ο Ζαχαριάς απέκρουσε πέναλτι του Κουϊμτζίδη.

Διαιτησία: Δούκας, Θεοδώρου - Ντόβολης.