Μεγάλο διπλό ο Σταυρός 2-1 μέσα στα Αλάτσατα

Μεγάλο διπλό έκανε ο Σταυρός που επικράτησε των Αλατσάτων εκτός έδρας με 2-1 και σκαρφάλωσε στην 3η θέση της βαθμολογίας (με αγώνα περισσότερο) αν και αγωνίστηκε για περίπου 25 λεπτά με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Α.Βότση στο 67'.

Ο Σταυρός ευτύχησε να ανοίξει το σκορ 0-1 στο τέλος του Α' ημιχρόνου με γκολ του Τζαμίχα.

Παρά το γεγονός ότι αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Α.Βότσης στο 67' οι φιλοξενούμενοι βρήκαν εκ νέου δίχτυα στο 71' όταν ο Καπετάνιος έκανε το 0-2 και έδωσε σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του.
Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν  και στο 85' μείωσαν σε 1-2 με τον Λαλανίτη δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι αλλά παρά τις προσπάθειες τους δεν κατάφεραν κάτι περισσότερο και έτσι οι φιλοξενούμενοι πήραν τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε με 2η κίτρινη και ο Κουτσαυλής των γηπεδούχων.

Διαιτησία: Κασομούλης, Δάλλας - Κελεπούρης