Με πρωταγωνιστή τον Γκέρσι Τόρα Αμαρυνθιακός - Ελλήσποντος 4-2

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γκέρσι Τόρα που στο ντεμπούτο του με τους κυανέρυθρους πέτυχε χατ-τρικ ο Αμαρυνθιακός πέτυχε σπουδαία νίκη επικρατώντας του Ελλήσποντου με 4-2 και μάλιστα με ανατροπή,  μπαίνοντας  με το δεξί στο 2020.
Το παιχνίδι στο μεγαλύτερο μέρος του ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να έχουν λίγες καλές στιγμές στο Α' ημίχρονο, ενώ στο Β' μέρος έγινε πιο ανοιχτό παιχνίδι με πολλά γκολ και πολύ σασπένς στα τελευταία λεπτά.
Οι φιλοξενούμενοι με σκόρερ τον Κουζούλογλου κρατούσαν την νίκη μέχρι το 86', αλλά οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και έφτασαν στην ανατροπή με τον ανίκητο στον αέρα Γκέρσι Τόρα, ενώ το κερασάκι στην τούρτα της νίκης έβαλε στις καθυστερήσεις ο έμπειρος Ανέστης Αργύρης που επανήλθε στους αγωνιστικούς χώρους μετά από πολύμηνη αποχή λόγω τραυματισμού.

Γκολ και φάσεις:

Στο 13' είχαμε σέντρα του Ντούμα και σουτ του Ανέστη μέσα από την περιοχή που απέκρουσε ο Σακκής.

Στο 15' ο Αμαρυνθιακός έχασε μεγάλη διπλή ευκαιρία αρχικά με τον Μάριο Καρλατήρα το σουτ του οποίου απέκρουσε ο Πολύδωρος και στην συνέχεια με τον Τόρα που πήρε την επαναφορά και σούταρε ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι.

Στο 43' από σέντρα του Νικολάου ο Κουζούλογλου κατέβασε ωραία την μπάλα και με δυνατό διαγώνιο σουτ έκανε το 0-1.

Στο 46' ο Τόρα εκμεταλλεύτηκε σέντρα του Μάριου Καρλατήρα και ολιγωρία της άμυνας και με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Στο 56' ο Ελλήσποντος έχασε ευκαιρία να προηγηθεί όταν ο Ανέστης από καλή θέση σούταρε αλλά ο Σακκής απέκρουσε.

Στο 79' από πάσα του Ντούμα ο Κουζούλογλου με σουτ έκανε το 1-2 πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Στο 86' από εκτέλεση κόρνερ του Μυρτέζα ο Τόρα με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια 2-2.

Παρόμοιο σκηνικό και στο 88' με τους ίδιους πρωταγωνιστές και τον Γκέρσι Τόρα να κάνει χατ-τρικ κάνοντας το 3-2.

Το τελικό 4-2 πέτυχε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Αργύρης με εξαιρετικό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.