Καθάρισε από νωρίς η "Μπάρτσα", Προποντίδα - Αυλίδα 4-1

Με ξέσπασμα στο πρώτο εικοσάλεπτο της αναμέτρησης  και τρία γκολ σε αυτό το διάστημα η Προποντίδα καθάρισε νωρίς την υπόθεση νίκη και τελικά επικράτησε της Αυλίδας με 4-1 για τον 2ο όμιλο της Β' κατηγορίας παραμένοντας στις υψηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Η ομάδα του Νίκου Κιαπέκου άνοιξε το σκορ στο 3' με τον Συνοδάκη και διπλασίασε τα τέρματα της στο 12' με κεφαλιά του Πάλλη.

Στο 18' ο συνήθης ύποπτος Γκιόσι  με κεφαλιά έκανε το 3-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Αυλίδα προσπάθησε να αντιδράσει αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 3-1 με τον Λεοντάρη στο 86'.

Πάλι ο Γκιόσι στις καθυστερήσεις έκανε το τελικό 4-1 για την "Μπάρτσα'.

Διαιτησία: Κηρύκος, Μαρίνος - Καραδήμος.

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ (Ν. Κιαπέκος): Κουσκούτης, Ματράκας, Χασάνδρας, Κεχαγιάς, Παπακωνσταντίνου, Σταθόπουλος, Συνοδάκης, Μωραΐτης, Θ. Πάλλης, Γκιόσι, Κουτσαυλής.

ΑΥΛΙΔΑ (Αν. Καπνίσης): Αλωπούδης, Κρητικός, Ντασιώτης, Κατόλης, Βάθης, Γροντής, Ντούρμας, Θ. Τσεμπελίκος, Φρούσης, Λεοντάρης, Β. Τσεμπελίκος.