"Πολυβόλο" στην επανάληψη τα Ζάρητρα 7-1 μέσα στα Κριεζά

Πραγματικό "πολυβόλο" ήταν στο Β' ημίχρονο η ομάδα των Ζαράκων και νίκησε με το εκκωφαντικό 7-1 την ομάδα των Κριεζών και μάλιστα εκτός έδρας.

Στο Α' μέρος τίποτα δεν έδειχνε ότι το σκορ θα πάρει τέτοιες διαστάσεις μιας και οι δύο ομάδες έδειχναν ισορροπημένες.

Τα Κριεζά ήταν αυτά που προηγήθηκαν 1-0 στο σκορ στο 5' με ωραίο σουτ του Ηλία Κουϊμτσίδη από θέση μέσα δεξιά.

Στο 13' ο Δημήτρης Γκίκας βρέθηκε εντελώς μόνος στην καρδιά της της άμυνας των Κριεζών και από κοντά έκανε το 1-1.

Στο 28' είχαμε τον τραυματισμό των Ξουρή και Κουϊμτσίδη που χτύπησαν κεφάλι με κεφάλι και έγιναν αναγκαστική αλλαγή (διακομίστηκαν στο κέντρο υγείας Αλιβερίου).

Στο 43' είχαμε το 1-2 με δυνατό σουτ του Ντόβολη από το ύψος της περιοχής.

Στο 44' μακρινό σουτ του Περιβολάρη πέρασε λίγο άουτ για τα Κριεζά.

Στο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου είχαμε και ένα ακυρωθέν γκολ του Βαγγέλη Γκίκα για το οποίο διαμαρτυρήθηκαν τα Ζάρητρα.

Στο Β' ημίχρονο και ειδικά μετά το 60' μία ομάδα υπήρχε στο γήπεδο και ήταν οι Ζάρακες που έμπαιναν όποτε ήθελαν μέσα στην περιοχή των Κριεζών τα οποία μετά το 1-3 πραγματικά κατέρρευσαν.

Στο 53' σουτ του Κιούση πέρασε άουτ.

Στο 64' ο Πέππας (είχε περάσει στην θέση του Ξουρή) έκανε το 1-3 και στο 68 ο Ντόβολης με το 2ο δικό του γκολ το 1-4.

Στο 71' πάλι ο Πέππας έκανε το 1-5 και ακολούθησε το 1-6 με τον Πόγκα.

Το τελικό 1-7 διαμόρφωσε ο Δημήτρης Γκίκας στο 86'.

Διαιτησία: Τουλούμης, Νέγρης - Πέττας.

ΚΡΙΕΖΑ (Γρ. Γκογκορώσης): Αντώνενας, Τριανταφύλλου, Τσαρούμης, Τσάλας, Νόνας (46′ Μπάνος), Λαθουράς, Πάσχος, Λυκούρης, Κουιμτσίδης (32′ Μοιρώτσος λ.τ.), Περιβολάρης, Κιούσης.

ΖΑΡΑΚΕΣ (Χαρ. Γεωργίου): Χασάπης, Ηλίας, Ντούνης, Ξουρής (30′ Πέππας λ.τ.), Ελευθερίου, Δ. Γκίκας, Πόγκας, Ντόβολης, Σπανός, Κέλλης, Β. Γκίκας.