Άνετη επικράτηση για τα Αλάτσατα 6-2 την Σκύρο

Άνετη επικράτηση για τα Αλάτσατα που επικράτησαν με το ευρύ 6-2 της Σκύρου στο γήπεδο του Αγίου Λουκά και το επόμενο παιχνίδι με τον Σταυρό έχει  χαρακτήρα τελικού για τους νικητές.

Τα Αλάτσατα καθάρισαν ουσιαστικά τον αγώνα από το πρώτο ημίχρονο που προηγήθηκαν με 3-0, η Σκύρος προσπάθησε στο ξεκίνημα της επανάληψης να ξαναμπεί στο παιχνίδι μείωσε σε 3-1 αλλά τα Αλάτσατα πέτυχαν άλλα τρία τέρματα και δεν άφησαν περιθώριο στους νησιώτες να αμφισβητήσουν την ανωτερότητα τους.

Στο 10' ο τερματοφύλακας Γιαλός στην προσπάθεια του να απομακρύνει έστειλε την μπάλα πάνω στον Λαλανίτη αυτός πάσαρε στον Αργυρό ο οποίος με σουτ έκανε το 1-0.

Στο 22' από εκτέλεση κόρνερ και απομάκρυνση της άμυνας ο Θωμόπουλο με σουτ από το ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα πρώτα στο δοκάρι και στην συνέχεια στα δίχτυα του Γιαλού κάνοντας το 2-0.

Στο 32' ήταν η σειρά του Ζαχαριάδη να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.

Στο 56' ο Τσελεπής με ωραίο αριστερό σουτ μείωσε σε 3-1.

Στο 71' φοβερό διαγώνιο σουτ "κεραυνός" του Λαλανίτη και 4-1.

Στο 82' ο Γιαλός απέκρουσε επικίνδυνο σουτ αλλά η μπάλα βρήκε στον Δαλακλίδη και κατέληξε στα δίχτυα (αυτογκόλ) για το 5-1.

Στο 86' ο νεαρός Δαφνούλης μείωσε σε 5-2 και το τελικό 6-2 διαμόρφωσε πάλι ο Λαλανίτης στο 90+.

Ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ από τον αγώνα.