Nίκη πρόκριση για τα Αλάτσατα

Νίκη πρόκριση πέτυχε η ομάδα των Αλατσάτων επικρατώντας με 1-0  του ΠΑΟ Πολιτικών.Στο 8' ο Ντεγιάννης με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ.

Οι γηπεδούχοι έχασαν και άλλες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο να διευρύνουν το σκορ με τον Τσιαμπαλή στο 12' και στο 17',τον Αργυρό στο 23' και τον Ζαχαριάδη στο 40' ενώ καλλες στιγμές είχαν και τα Πολιτικά που περάσαν ανεκμετάλευτες.

Στην επανάληψη ανέβηκε ο ρυθμός του αγώνα με τις δύο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες.

Στο Στο 60' πλασέ του Ντεγιάννη δεν βρήκε στόχο

Στο 75' τα Πολιτικά ε΄χασαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν με τον Ξυνογαλά που σούταρε από κοντά άουτ.

Στο 86 ο Σταμέλος έσασε την ευκαιρία να διπλασιάσει το τέρματα της ομάδας του. Το τελικό σφύριγμα βρήκε νικητή την ομάδα των Αλατσάτων με 1-0