Σταυρός -Ελλήσποντος 1-1

Ισόπαλος έληξε ο αγώνας στο γήπεδο Μακρυκάπας όπου ο Σταυρός αν και  φόρτσαρε στο δεύτερο μέρος δεν κατάφερε να πάρει την νίκη από τον αξιόμαχο Ελλήσποντο, σε ένα αγώνα άχρωμο στο πρώτο μέρος και με ανεβασμένο ρυθμό στο δεύτερο.

Χωρίς φάσεις και από τις δύο ομάδες ξεκίνησε ο αγώνας με τους γηπεδούχους να έχουν καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας αλλά μέχρι έξω από την περιοχή του Ελλήσποντου.

Στο 17' ο Σταυρός είχε μια καλή στιγμή σε σουτ του Ντούμα που έφυγε όμως άουτ.

΅Στο 45' όμως ο Σπανός μετά από σέντρα κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και ο Σταυρός προηγήθηκε 1-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ελλήσποντος ισοφάρισε στο 55' με εύστοχο χτύπημα πέναλτι από τον Κατσίμπρα 1-1 σε ανατροπή του Πάνου.

Στην συνέχεια ο Σταυρός είχε τον έλεγχο αλλά δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την υπεροχή του.

Έτσι η λήξη βρήκε τον Ελλήσποντο να παίρνει ένα σημαντικό βαθμό όπως εξελίχθηκε ο αγώνας.