ο Λήλας Βασιλικού βύθισε κι άλλο τον Αγ. Λουκά

Ο Λήλας βασιλικού σημείωσε σημαντική νίκη επί του Αγ. Λουκά με καλή απόδοση ιδιαίτερα στο 2ο μέρος.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά και κατάφεραν στο 16' να προηγηθούν στο σκορ με γκολ που σημείωσε ο ο Λύκος με εξαιρετικό πλασέ.

Στο 19' οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Μάλλιου.

Στο 37' και ο Λήλας έμεινε με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Κατσαούνη.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν πίεσαν και κατάφεραν στο 40' να φέρουν το αποτέλεσμα στα ίσια με γκολ που σημείωσε ο Λάμπρου 1-1 που  ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Λήλας ανέβασε απόδοση, εκμεταλεύτηκε την κούραση των παικτών του Αγ. Λουκά και κατάφεραν στο 49' να πάρουν προβάδισμα με εξαιρετικό ανάποδο ψαλίδι του Λύκου 2-1.

Στο 60' ο Λήλας κλείδωσε την νίκη με γκολ που πέτυχε ο Μπενέτος 3-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Λήλας Βασιλικού. (Ντράγκαν Κνέζεβιτς): Γιαννακός, Κατσαούνης, Βαγγέλη, Κουσερής, Τζαφέρος, Μπενέτος, Λύκος (57′ Ι. Γκούμας), Ρωμανός, Σαμαρτζής (64′ Αρτσίτας), Μικράκης, Β. Γίγας (70′ Β. Γκούμας).

Αγιος Λουκάς. (Δημ. Σκοντόβολος): Δεμερούτης, Τσάλας, Λάμπρου, Γκαρούτσος (67′ Τριτσώνης), Κόρμπας, Μάλλιος, Κιάτος, Ριζογιάννης (78′ Κοτολάκου), Σταμέλος (62′ Κώτσης), Κιούσης (78′ Φελέρης), Ντούντι.