Hττα για τον ΑΟ Χαλκίς με την σωτηρία πλέον όνειρο

Mε το βαρύ 3-0 έχασε ο ΑΟΧαλκίδας από τα φιλόδοξα Τρίκαλα στο Στάδιο και πλέον οι ελπίδες για σωτηρία αρχίζουν και σβήνουν όλο και πιο πολύ.

Οι φιλοξενούμενοι πολύ καλύτεροι άνοιξαν το σκορ στο 17' με τον Κουτσιανικούλη και μετά από έξι λεπτά ο Κουσκούνας με τον ίδιο τρόπο έκανε και το 0-2 σκορ με το οποίο πήγαν οι ομάδες στην ανάπαυλα παρά την αντίδραση στο τέλος του ημιχρόνου απο τον ΑΟΧ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έλεγξαν τον ρυθμό του ματς και έφτασαν στο τρίτο γκολ με την λήξη με τον Μπρανίτσα που πλάσαρε εύστοχα τον Βλάμη.

Διαιατητές ήταν οι Σπήλιος (Κορίνθου),Γκούντας, Αθανασάκης (Αθηνων).