Με τέσσερις κεραυνούς πέρασε από το Πάρκο

Με σκορ 4-0 η Προποντίδα νίκησε στο Πάρκο του Λαού τον Κερ. Χαλκίδας και ανέκτησε τα πρωτεία στον Νότιο όμιλο με ένα ματς περισσότερο από την συνδικδηκιτρια ομάδα του Μαρμαρίου.

Τα γκολ της ''Μπάρτσα'' πέτυχαν στο 22' ο Σταθόπουλος ,στο 27' ο Ι.Παπακωνσταντίνου για να λείσει το ημίχρονο με το 30ο φετεινό του γκολ ο Γκιόσι στο 29'.

Στο δεύτερο ημίχρονο άλλο ένα γκολ πέτυχε ο Σουρτζής κλείνοντας την εύκολη νίκη των παικτών του Π.Τοκπασίδη .

Διαιτητές ήταν οι Δανιηλίδης, Ρουμπής και Δάλλας.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Δημήτρης Βλασσόπουλος): Τσιριγώτης, Καρκαλής, Αντωνίου, Στεργίου, Στάμου, Γιαπλές (46′ Ματσούκας), Κουβατσίδης (61′ Καλαβρής), Ισάκ, Μπανάσιος, Καλέντζης, Παχής (61′ Γαληγιάννης).

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Κουσκούτης, Μωραΐτης (57′ Χ. Πάλλης), Αθανασίου, Τσιαρβούλας, Φρυγανάς, Σταθόπουλος (46′ Σπύρου), Κατσαρής, Σαμαρτζής (66′ Θ. Πάλλης λ.τ.), Ι. Παπακωνσταντίνου (57′ Σμυρνής), Γκιόσι (46′ Σουρτζής), Τσιαμπαλής.