Νίκη-βάλσαμο τα Αλάτσατα επί της Αν.Μαντουδίου.

Νίκη που τα κρατάει ζωντανά στην υπόθεση -παραμονή πέτυχαν τα Αλάτσατα επί της Αν.Μαντουδίου με 2-1 στο Αλέξάνδρου βλέποντας παράλληλα τους άλλους υποψήφιους για πτώση να χάνουν έδαφος.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν στο 18' ανοίγοντας το σκορ με τον Μαναρίτσα όμως πριν κλείσει το ημίχρονο  οι παίκτες του Τ.Ταυταρίδη έφεραν το ματς στα ίσα με τον Π.Ζαχαριάδη μετά από ατομική ενέργεια.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και εξαργύρωσαν την υπεροχή τουε με γκολ στο 50΄μετά από έυστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσιαμπαλή διατηρώντας το χρυσό προβάδισμα μέχρι το τέλος.

Διαιτητές ήταν οι Βελάντζας, Ρουμπής και Κελεπούρης.

ΑΛΑΤΣΑΤΑ (Τάσος Ταυταρίδης): Τσιμπός, Ζέρβας, Ε. Ντεγιάννης, Θ. Ντεγιάννης, Χ. Κουτσαυλής, Αγγελάκης (60′ Μήτρου), Βλάχος, Σταμέλος, Τσιαμπαλής, Π. Ζαχαριάδης, Καρατζάς (87′ Τουζούν).

ΜΑΝΤΟΥΔΙ (Τάκης Σπυρόπουλος): Αλατζάς, Βούλγαρης, Ζουζουλής, Καλλίτσης, Κουβούσης, Μαναρίτσας,, Μορφούλης (88′ Λιάκος), Κ. Ντεγιάννης (88′ Καντζούρας), Στεργίου, Τσικτσίρης, Τσούμαρης.