Ο Ερμής Πήλιου 4-2 τον Πανηλιακό για το κύπελλο

Ο Ερμής Πηλίου  πήρε νίκη πρόκριση με 4-2 επί του Πανηλιακού στο γήπεδο Γουβών, σε ένα αγώνα πλούσιο σε γκολ (6 συνολικά) με ανατροπές και πολύ ενδιαφέροντα.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν στο 18' το σκορ με γκολ που σημείωσε ο Γαβριήλ 0-1.

Στο 41' ο Ερμής διπλασίασε τα τέρματα του με σκόρερ τον Λάϊο 0-2, που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι τυπικά γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και στο 52' μείωσαν το σκορ με γκολ που σημείωσε  Γοργομάτης 1-2.

Στο 70' ο Πανηλιακός έφερε τον αγώνα στα ίσια με γκολ που σημείωσε ο Κατσαρης 2-2.

Πέναλτι στην συνέχεια κέρδισε ο Ερμής Πηλίου που εκτέλεσε εύστοχα ο Παπαγεωργίου δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του 2-3.

Στις καθυστερήσεις 92' ο Καλαής ολοκλήρωσε την νίκη πρόκριση του Ερμης Πηλίου με 2-4 που τον έστειλε στην επόμενη φάση

Πανηλιακός: Καραγκούνης, Πουταχίδης (32′ Κατσάρης), Δημητράνας (80′ Παπασταμούλος), Νεανίδης, Λαμπόπουλος, Μπέμπελος, Τσώνος (70′ Σταματονικολός), Βάρσαμος, Μαργκεγκάι, Γοργομάτης, Αγγελόπουλος (80′ Γερογεωργάκης).

Ερμής Πηλίου: (Γιώργος Κουτσουφλάκης): Καρατσόλιας, Κυριακού, Μουρτζάκης, Τσιπτσής, Χρυσικός, Καλλάης, Λάιος, Γαβριήλ, Παπαγεωργίου, Ανδρίτσος, Δανέλης (32′ Βαρτζής λ.τ.).