Ο Ατρομητος την πρόκριση στο Αρτεμήσιο

Σε ένα δυνατό αγώνα ο Ατρόμητος βασιλικών πήρε την νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου επικρατώντας του αξιόμαχου Αρτεμησιακού με 1-0 σε ένα αγώνα με μεγάλο ενδιαφέρον .

Μοιρασμένος ξεκίνησε ο αγώνας με τις δυο ομάδες να δημιουργούν ευκαιρίες αλλά να μην τις εκμεταλλεύονται.

Στο 38' οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με γκολ που σημείωσε ο Περήφανος βάζοντας μπροστά στο σκορ τον Ατρόμητο. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν αλλά χωρίς αποτέλεσμα και το ημίχρονο βρήκε τους φιλοξενούμενους να προηγούνται 0-1.

Στην επανάληψη ο αγώνας έγινε πιο σκληρός και λιγότερο ποιοτικός με αρκετούς τραυματισμούς και συχνές διακοπές (κράμπες) και τους φιλοξενούμενους να κρατούν το υπέρ τους σκορ.

Να σημειωθεί ότι 60' τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε ο γκολκίπερ Αλεξίου.

Η λήξη του αγώνα βρήκε τον Ατρόμητο να παίρνει την νίκη και την πρόκριση.