Δεύτερο τρίποντο η Μακρυκάπα

Δεύτερο τρίποντο σε ισάριθμους αγώνες πήρε η Μακρυκάπα  επικρατώντας με 2-0 του Απόλλωνα Ερέτριας (το πρώτο τρίποντο το πήρε άνευ αγώνα) σε ένα αγώνα που κρίθηκε στο πρώτο ημίχρονο. Από την άλλη πλευρά ο Απόλλωνας δεν κατάφερε κάτι στην επανάληψη και το τελικό σφύριγμα βρήκε νικητές τους γηπεδούχους με 2-0.

Στο 11' η Μακρυκάπα άνοιξε το σκορ με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Σίδερη 1-0.

Στο 19' ο Καραντάκης με δυνατό πλασέ σημείωσε το 2-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήτα καλά στημένοι αμυντικά και δεν επέτρεψαν απειλές για την εστία  τους,λ ενώ είχαν ευκαιρίες χωρίς ΄μως να τις εκμεταλευτούν.

Η Μακρυκάπα επικράτησε 2-0 του Απόλλωνα Ερέτριας, στην αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής της μεγάλης ευβοϊκής κατηγορίας.

ΔΔιαιτητές: Παπακυριάκος-Δάλλας-Παλούμπης.