Ο ΑΟ Αιδηψός στον επόμενο γύρο του κυπέλλου

Σε ένα δυνατό αγώνα η Αιδηψός πήρε την νίκη και την πρόκριση για την ημιτελική φάση από την αξιόμαχη Μακρυκάπα με 3-1 σε ένα αγώνα που χάθηκαν, ιδιαίτερα στο πρώτο μέρος, σημαντικές ευκαιρίες και απ΄τις δύο ομάδες, αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν πιο αποτελεσματικοί, είχαν τον έλεγχο και πήραν την νίκη πρόκριση.

Δυνατά ξεκίνησαν οι γηπεδούχοι και στο 1' ο γκολκίπερ της Μακρυκάπας προλαβαίνει προβολή του Κυριακού
Σο 4' ο Κυριακού τροφοδοτεί τον Σουλιάδη Μ. που πλασάρει πάνω στον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.
Στο 6' ο Λειβαδίτης σεντράρει, ο Σιδερης πλασάρει, αλλά ο Μπιμπάϊ διώχνει σε κόρνερ για την πρώτη ευκαιρία της Μακρυκάπας.
Στο 10' ο Σίδερης σουτάρει ο Μπιμπάί πέφτει στα πόδια του, πλασάρει ξανά αλλά ο Γιουκάϊ διώχνει πάνω στην γραμμή.
Σο 15' ο Μπιμπάι Τίτο, εκτελεί φάουλ αλλά ο γκολκίπερ Μίχος διώχνει σε κόρνερ
Στο  31' ο Ζουρμπουλής εκτελεί κόρνερ, κεφαλιά ο Προβής ελάχιστα άουτ από τα δοκάρια του Μπιμπάϊ
Νέα ευκαιρία της Μακρυκάπας στο 37' σε πλασέ του Λειβαδίτη, μπλόκαρε ο Μπιπάϊ.
Ένα λεπτό αργότερα στο 38' ψηλοκρεμαστό σουτ του Ζουρμπουλή έφυγε ελάχιστα άουτ από τα δοκάρια του Μπιμπάϊ.
Η λήξη του ημιχρόνου βρήκε τις ομάδες ισόπαλες 0-0.

Στην επανάληψη η Αιδηψός άνοιξε γρήγορα το σκορ στο 48' με γκολ που σημείωσε ο Κυριακού όταν δέχθηκε πάσα του Τίτο Μπιμπάϊ 1-0.
Στο 69' η Αιδηψός διπλασίασε τα τέρματα της όταν ο Κυριακού έκλεψε την μπάλα, έπεσε ο Μίχος στα πόδια του αλλά τον πλάσαρε  και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα 2-0'
Στο 73' από εκτέλεση κόρνερ ο Κυριακού με γυριστό σουτ με το αριστερό πόδι γράφει από κοντά το 3-0, σημειώνοντας χατ-τρικ.
Στο 84' μετά από σύγχυση στα καρέ της Αιδηψού ο Καραντάκης από κοντά μείωσε το σκορ 3-1
Το σφύριγμα της λήξης βρήκε τον ΑΟ Αιδηψός  στην ημιτελική φάση.