Μέσα στα Ζάρκα τα Ν Στύρα την πρόκριση

Τα Νέα Στύρα πήραν την πρόκριση μέσα στο γήπεδο των Ζαράκων επικρατώντας του ΑΟ Ζάρητρα με 2-1 στην παράταση. Ο αγώνας στα 90' έληξε ισόπαλος 1-1 και οι ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση όπου τα Νέα Στύρα πέτυχαν την νίκη πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Στο 2' τα Νέα Στύρα άνοιξαν το σκορ με γκολ που σημείωσε ο Ντούνης 0-1.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν στην συνέχεια, είχαν ευκαιρίες, ενώ καλές στιγμές είχαν και οι φιλοξενούμενοι.

Στην επανάληψη συνεχίστηκε το ίδιο σκηνικό με ευκαιρίες να χάνονται εκατέρωθεν  και η κανονική διάρκεια του αγώνα βρήκε ισόπαλες τις δύο ομάδες.

Ούτε στο πρώτο μέρος της παράτασης άλλαξε κάτι και φτάσαμε στο 107' (δεύτερο μέρος της παράτασης) όπου ο Αλιάϊ σημείωσε το γκολ της πρόκρισης 1-2 που ήταν και το τελικό σκορ στέλνοντας τα Νέα Στύρα στην επόμενη φάση.