Πρόκριση Μπάρτσα στο Μαντούδι

Μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα της Προποντίδας  για το θεσμό του κυπέλλου  Μέσα στο Μαντούδι  επί τις τοπικής Αναγέννησης με σκορ 2-0 και προκρίθηκε στην ημιτελική φάση  του League Cup

Η ομάδα του Παναγιώτη Τοκπασιδη έδειξε  πιο έτοιμη  στον αγωνιστικό  και πέτυχε  καθαρή  νίκη με εξαιρετική εμφάνιση.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν τον έλεγχο και έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Μαναρίτσα στο 20' να ανοίξουν το σκορ.

Στο 31' πλασέ του Στεργίου έφυγε ελάχιστα άουτ.

Στο 42' η Προποντίδα που ισορρόπησε είχε μια καλή ευκαιρία σε σουτ του Τσιαμπαλή που έσωσε ο Αλατζάς.

Στην επανάληψη η Προποντίδα ανέβασε απόδοση και στο 47' προειδοποίησε με τον Τσιαμπαλή, και τον Γκίοσι στο 54''

Η πίεση της Προποντίδας έφερε καρπούς στο 68' όταν ο Τσιαμπαλής έδωσε μπαλιά στον Γκιόσι που πλάσαρε ανοίγοντας το σκορ 0-1.

Στο 83' μετά από σέντρα ο Πάλλης με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του 0-2.

Δύο λεπτά αργότερα στο 85' ο Μαναρίτσας με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ

Η λήξη του αγώνα βρήκε την Προποντίδα να πανηγυρίζει την πρόκριση στην ημιτελική φάση του League Cup

Αναγ. Μαντουδίου : Τάκ. Σπυρόπουλος.

Αλατζάς, Μορφούλης Γ., Σοφρώνης (78′ Τάρλας), Κουβούσης, Τριανταφύλλου (52′ Γκάγκαλης), 8 Τηλιόπουλος (46′ Τσικτσίρης), 9 Μαναρίτσας, 10 Μουτουσίδης (88′ Αντωνίου), 11 Στεργίου, 19 Ζουζουλής, 20 Τσούμαρης (88′ Θ/ Μορφούλης).

Προποντίδα: (Παν Τοκπασίδης):

Κουσκούτης, Μωραΐτης (62′ Χ. Πάλλης), Ντεγιάννης, Ι. Παπακωνσταντίνου, Τσιαρβούλας, Σταθόπουλος, Ζαχαριάδης (73′ Μακρής), Ζουρμπουλής (88′ Μαστραντωνάς), Θ. Τσιαμπαλής, Γκιόσι, Λ. Τσιαμπαλής (88′ Σπύρου).