Νίκη με ανατροπή η Αναγ. Μαντουδίου

Νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος σημείωσε η Αναγέννηση Μαντουδίου και μάλιστα με ανατροπή αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ καταφέρνοντας αρχικά να ισοφαρίσει και στην συνέχεια να σημείωσε δύο γκολ κλειδώνοντας την νίκη και τους τρεις βαθμούς στον πρώτο αγώνα του πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 45' με γκολ που σημείωσε ο  Καραχάλιος 0-1 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα του Τάκη Σπυρόπουλου κατάφερε αρχικά στο 60' να ισοφαρίσει στο 60' φέρνοντας το ματς στα ίσια.

Στο 71' έγοινε η ολική ανατροπή με γκολ που σημείωσε ο Τριανταφύλλου  το 2-1.

Στο 80' Ο Μαναρίτσας κλείδωσε την νίκη για την Αναγέννηση πετυχένοντας το τελικό 3-1 που έδωσε το πρώτο τρίποντα στην ομάδα του Μαντουδίου.