Τετράσφαιρος ο Αιγέας Πετριών

Ο Αιγέας Πετριών παίζοντας στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα εξαιρετικό ποδόσφαιρο, επικράτησε με 4-0 της Καρύστου Β στο γήπεδο Κριεζών για τον 4ο όμιλο της Γ' Ευβοίας.

Μοιρασμένος ξεκίνησε ο αγώνας με τις δυο ομάδες να προσέχουν τα νώτα τους. Μετά το 10' οι γηπεδούχοι ανέβασαν απόδοση και κατάφεραν στο 12' να ανοίξουν το σκορ με γκολ που σημείωσε ο Νίκας Ανδρ. 1-0.

Στο 22' η Κάρυστος είχε μια καλή στιγμή αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτη.

Στο 35' κεφαλιά του Βυργιώτη Στ. πέρασε ελάχιστα άουτ πάνω από την οριζόντια δοκό.

Στο 40' ο Γκόρος Ι διπλασίασε τα τέρματα του Αιγέα πετυχαίνοντας το 2-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Αιγέας έχοντας και το υπέρ του σκορ μπήκε πιο δυνατά και είχε τον έλεγχο του αγώνα και απειλούσε την εστία της Καρύστου Β.

Στο 61' ο Δεμερτζής Αντ τριπλασίασε τα τέρματα του Αιγέα γράφοντας το 3-0

Στο 63' η Κάρυστος έχασε την ευκαιρία να μειώσει όταν μετά από εκτέλεση φάουλ ο γκολκίπερ του Αιγέα εντυπωσιακά έδιωξε σώζοντας τηνεστία του.

Στο 72' ο Βυργιώτης Στ. με εξαιρετικό σουτ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στον Αιγέα σημειώνοντας το 4-0

Στο 87' η Κάρυστος β μείωσε το σκορ μετά από εκτέλεση φάουλ και κεφαλιά του Μπούφη σε 4-1.

Αυτή ήταν και η τελευταία φάση του αγώνα που βρήκε νικητή τον Αιγέα Πετριών με 4-0.