Πισσώνας - Ερμής Πηλίου 1-2

Φώτο αρχείου
Σημαντική νίκη σημείωσε ο Ερμής Πηλίου μέσα στον Πισσώνα για την  11η αγωνιστική της Β΄ κατηγορίας στο Βορά επί της ομάδας του Πισσώνα με τελικό σκορ 1-2, αποτέλεσμα που διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο του αγώνα.

Η ομάδα του Ερμή ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό μετά από δυνατό σουτ του Δ. Παπαγεωργίου, 0-1.

Οι φιλοξενούμενοι αύξησαν το σκορ τους μετά από  4 λεπτά με τον Δημάκο, ο οποίος έκανε το 0-2.

Η ομάδα του Πισσώνα αν και πίεσε στη συνέχεια την άμυνα του Πηλίου, δεν κατάφερε κάτι περισσότερο από το να μειώσει στο 29΄ με τον  Γρίβα, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα αν και οι δύο ομάδες προσπάθησαν και είχαν καλές στιγμές.

Διαιτησία: Τσακός (Σέρρας -Ιωάννου Μ)