Ταμυναϊκός - ΑΕ Ιστιαίας 4-1

Στην 18η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας της Εύβοιας, ο Ταμυναϊκός επιβλήθηκε της Ιστιαίας με 4-1, σε  έναν αγώνα που πραγματοποιήθηκε στη σκιά του πρόωρα χαμένου προέδρου Νίκου Ζαλάβρα της ομάδα των φιλοξενούμενων.

Η ομάδα των γηπεδούχων άνοιξε το σκορ στο 28΄ με δυνατό σουτ του Κονόμι, 1-0.

Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, ο Ντόβολης διπλασίασε τα τέρματα του Ταμυναϊκού, 2-0, και έστειλε τις ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του πρώτου μέρους.

Πέντε λεπτά πριν ολοκληρωθεί  μία ώρα αγώνα, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με τον Σταθαρά στο 55.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι αύξησαν τη διαφορά με τον Ντόβολη και πάλι στο 63, 3-1., μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Κανάνι.

Στη συνέχεια και ο Κονόμι πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο σημερινό αγώνα λίγο πριν τη λήξη του, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Διαιτησία: Γκάτσος (Κελεπούρης – Καραδήμος)