Κύζικος:Συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις.

Με νίκη 4-1 ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο  ο Κύζικος επί της Καστέλλας σε μια ονειρική και αήττητη πορεία έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Δημ.Ακριτίδη καλύτερη σε όλους τους τομείς επικράτησε των αντιπάλων της βάζοντας τέσσερα γκολ και χάνοντας αρκετές ακόμη ευκαιρίες.

Το σκορ άνοιξε στο 5' ο Δ. Σπύρου ενώ μέσα σε ένα λεπτό 62-63 εδραίωσε την νίκη της πετυχαίνοντας άλλα δύο γκολ με τους Σκούρο και Μπανάσιο και στο 90' ο Μάυρος μείωσε για την Καστέλλα και στις καθυστερήσεις του αγώνα το κερασλακι έβαλε πάλι ο Σκούρος κάνοντας το τελικό 4-1.

Διατητές ήταν οι Παπαδόπουλος, Ακριώτης και Σέρρας.

Κύζικος Αρτάκης (Δημήτρης Ακριτίδης): Γροντής, Πασσάς, Νγκέλα, Ντρέκης (46′ Αλαφάκης), Ψάρρος, Καλαμιώτης (46′ Μπανάσιος), Αποστόλου (46′ Ρωμιόπουλος), Δ. Σπύρου, Γ. Σπύρου, Σκούρος, Μπασούκος.

Καστέλλα (Βασίλης Ανέστης): Γιαννακός, Μπέκος (38′ Δεμερτζής), Κίτρας (74′ Λεοντής), Δάβρης, Κόλλιας, Σίμος, Αρκάς (59′ Μαμτζαδέριας), Γυφτονικολός (74′ Μαύρος), Αλάμαρας, Παπαδόπουλος (74′ Ανέστης), Θεολόγης.