Ο Λιγνιτωρύχος ''ανατίναξε'' τον Αιγέα Πετριών

Ο πρωτοπόρος και αήττητος Αγ. Λουκάς συνέτριψε τον Αιγέα Πετριων με το ευρύ 9-1 σε ένα αγώνα όπου στο πρώτο μέρος ήταν δυνατός, αλλά στο δεύτερο ο Αγέας κατέρευσε και δέχθηκε πολλά γκολ.

Με δοκάρι ξεκίνησε ο αγώνας από τους γηπεδούχους σε απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Φέλερη και την μπάλα να τραντάζει τα δοκάρια του Γεωρίου στο 6 λεπτό.
Η απάντηση από τον Αιγέα ήρθε στο 10' σε τετ-ατετ του Κούρτη που δεν κατάφερε να σκοράρει.
Στο 20' οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ με κεραυνό έξω από την μ. Περιοχή του Μάλλιου 1-0.
Εξαιρετικός συνδυασμός Περήφανου Φέλερη Ν,  με τον τελευταίο να πλασάρει άψογα πετυχαίνοντας το 2-0.
Στο 28' ο Κούρτης εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα τράνταξε το δοκάρι του Τζανή και στην επαναφορά ο Γκόρος Ι με πλασέ μείωσε το σκορ 2-1.
Η μέρα των δοκαριών η σημερινή με του Φέλερη Π να πλασάρει και την μπάλα να τραντάζει το δοκάρι του Γεωργίου στο 38' λεπτό.
Η λήξη του ημιχρόνου βρήκε τους Λιγνιτορύχους να προηγούνται με 2-1
Στην επανάληψη με το ξεκίνημα στο 47' ο ΑΓ. Λουκάς σημείωσε το τρίτο του γκολ με σκόρερ τον Περήφανο με πλασέ μετά από σέντρα
Δύο λεπτά αργότερα ο Περήφανος αύξησε τον δείκτη του σκορ σε 4-1, όταν δέχθηκε μπαλια και από το ύψος του πέναλτι σκόραρε για δεύτερη φορά.
Στο 54'ο Κιούσης πέρασε όποιο βρήκε μπροστά του και σημείωσε το 5-1 για τον Αγ. Λουκά.
Στο 63' ο Μάλλιος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το 6-1.
Στο 64. ο Φέλερης Ν από το ύψος του πέναλτι ανέβασε τον δείκτη του σκορ 7-1.
στο 80'  ανέβηκε κι' άλλο ο δείκτης του σκορ  με σκόρερ τον Κωτσή από σέντρα του Ρέτσα 8-1.
Στο επόμενο λεπτό 81' ο Νικολάου με πλασέ διαμόρφωσε το 9-1.

ΑΟ Αγ. Λουκά. (Δημ. Γούναρης): Τζανής, Κιάτος, Γκαρούτσος, Φέλερης Π, Λάμπρου, Μάλλιος, Κιούσης, Φέλερης Ν, Ισούφ, Περήφανος, Νικολάου.

Αιγέας Πετριών. (Ριζογιάννης Δημ.): Γεωργίου, Γκόρος Ευαγγ, Ζήσης, Αθανασίου, Γκόρος Ι, Βυργιώτης Στ, Κούρτης , Λαθουράς, Βυργιώτης Κ, Μπότης Ν, Καβαλάρης.