Σκόνταψε ο Κύζικος στην Παραλία

Σκόνταψε ο πρωτοπόρος Κύζικος στην Παραλία μετά την σημερινή ισοπαλία χωρίς γκολ, σε ένα αγώνα μοιρασμένο στο πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να έχουν καλές στιγμές και πίεση του Κύζικου στην επανάληψη αλλά χωρίς αποτέλεσμα με τον γκολκίπερ της Παραλίας να κρατά το ισόπαλο 0-0 με το οποίο ολοκληρώθηκε ο αγώνας που δίνει την ευκαιρία στους Καθενούς με νίκη να πλησιάσουν στον 1 βαθμό.

Στο 23' οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία σε δυνατό σουτ του Λάμπρου που έδιωξε σε κόρνερ ο Γροντής.

Στο 29' απάντησε ο Κύζικος με πλασέ του Κοίλιαρη που έδιωξαν οι αμυντικοί πάνω στην γραμμή.

Στο 41' εντυπωσιακή επέμβαση του γκολκίπερ του Κύζικου σε πλασέ του Τσεμπελίκου.

Στην επανάληψη ο Κύζικος ανέβασε απόδοση, πίεσε αλλά η καλά στημένη άμυνα της Παραλίας δεν επέτρεπε απειλές στην εστία της.

Στο 57' τετ-ατε του Αλαφάκη με τον Αλωπούδη να πέφτει στα πόδια του και να παραχωρεί κόρνερ.

Στο 68' ο Τσεμπελίκος από κοντά δεν μπόρεσε να πλασάρει.

Στο 75' διπλή επέμβαση του Αλωπούδη σε πλασέ των Τοκατλίδη- Αποστόλου.

Στο 87' νέα εντυπωσιακή επέμβαση του Αλωπούδη σε απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοίλιαρη σε κόρνερ.

Το σφύριγμα της λήξης βρήκε τις ομάδες ισόπαλες χωρίς γκολ 0-0.

Απόλλων Παραλίας. (Σταύρος Γιαννάκης): Αλωπούδης, Μ. Τάφα, Χασανάι (66′ Μέξης) Γιουλβανίδης, Τζεμπελίκος, Αρακύνθιος, Τζέμος, Σπετσέρης, Λάμπρου (84′ Γράτσιας), Βρούβας, Ντασιώτης.

Κύζικος. (Δημήτρης Ακριτίδης): Γροντής, Ντρέκης, Αδαμόπουλος (78′ Μπανάσιος), Κουτουλής, Ψαρρός (51′ Αποστόλου), Κοίλιαρης, Ρωμιόπουλος (51′ Σκούρος), Δ. Σπύρου, Γ. Σπύρου, Καλαμιώτης, Αλαφάκης (71′ Τοκατλίδης).