Απόλλων Ερέτριας-ΑΟ Χαλκίς 1-1

Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν Απόλλων Ερέτριας και ΑΟ Χαλκίς στο Δημ. Γήπεδο Ερέτριας, σε ένα αγώνα, που παρατείνει την αγωνία για τους γηπεδούχους στο θέμα παραμονής.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά να μην είναι αποτελεσματικοί στις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν , στο 16' σε πλασέ του Γίγα και στο 24' σε δυνατό σουτ του Τσούτση. Κατάφεραν όμως να ανοίξουν το σκορ στο 39' με γκολ που σημείωσε ο Σταματάκος 1-0, που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Χαλκίδα έφερε νωρίς στο 48'το αποτέλεσμα στα ίσια με γκολ που σημείωσε ο Μπινιάκος 1-1.

Στο 65' εξαιρετικό σουτ του Λάζρι έφυγε ελάχιστα άουτ.

Στο 73'την ίδια τύχη είχε και ένα σουτ του Κολώνια.