Ηττα στις καθυστερήσεις για τον Αμαρυνθιακό

Eviagoal   6/10/ 2024  457

--

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Αμαρυνθιακός χάρισε στον Παναιγιάλειο το τρίποντο μετά από λάθος και έφυγε ηττημένος με 1-0.

Με τους γηπεδούχους να έχουν καλύτερα πατήματα ξεκίνησε ο αγώνας και τους φιλοξενούμενους να στέκονται καλά αμυντικά. Εξαιρετικός και ο γκολκίπερ του Αμαρυνθιακού σε δυο σημαντικές στιγμές των γηπεδούχων αντέδρασε σωστά σώζοντας την εστία του.

Ο Αμαρυνθιακός είχε μια καλή στιγμή σε μακρινό σουτ του Ντελέκου που έφυγε ελάχιστα άουτ. Η λήξη του ημιχρόνου βρήκε ισόπαλες τις δυο ομάδες χωρίς τέρματα 0-0.

Στην επανάληψη ο Αμαρυνθιακός μπήκε καλύτερα, έδεσε τις γραμμές του και δεν επέτρεπε στους γηπεδούχους να απειλήσουν την εστία του Κυριατζή. Η πρώτη καλή στιγμή των γηπεδούχων ήρθε στο 56' με σουτ στο δοκάρι.

Μοιρασμένο για την συνέχεια το παιχνίδι με τον Αμαρυνθιακό να μην επιτρέπει απειλές για την εστία του.

Κόντρα στην ροή του αγώνα στο 91' λάθος των αμυντικών του Αμαρυνθιακού και ο Ντούνης με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ 1-0.

Μετά την σέντρα στο 92' ο Αμαρυνθιακός έχασε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει. Το σφύριγμα της λήξης βρήκε νικητή τον Παναιγιάλειο με 1-0.