Σκονταψε ο ΑΟΝΑ στο ''Ν. Κίλιμπας''

Eviagoal   6/10/ 2024  841
--
Δεν τα κατάφερε ο ΑΟΝΑ και παραχώρησε ισοπαλία στην ΑΕ Μυκόνου με 1-1.

Μουδιασμένος μπήκε στον αγώνα ο ΑΟΝΑ, ενώ αντίθετα η ΑΕ Μυκόνου με καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας ήταν απειλητική. Μάλιστα στο πρώτο ημίωρο έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί.

Στο 45' οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με γκολ που σημείωσε ο Σαμπανίδης 0-1.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο ΑΟΝΑ που μετά το γκολ που δέχθηκε αφυπνίστηκε κατάφερε να ισοφαρίσει με γκολ που σημείωσε ο Στασινόπουλος 1-1

Στην επανάληψη ο ΑΟΝΑ ήταν καλύτερος αλλά οι φιλοξενούμενοι με σωστή αμυντική τακτική κράτησαν την εστία τους ανέπαφη και έφυγαν από το Ν. Κίλιμπας με τον βαθμό της ισοπαλίας. Στο τελευταίο εικοσάλεπτο ο ΑΟΝΑ πίεσε ασφυκτικά αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

ΑΟΝ Αρτάκης. : (Γιώργος Κούτσης): Κατσιμήτρος, Διονυσόπουλος, Στασινόπουλος (79′ Παπαγγελής), Τσούπρος, Καλλέργης (77′ Μεγάλος), Φατιόν, Παπαδάκης, Γιαλεδάκης, Γιαννιτσάνης, Πολίτης, Νιφορόπουλος (63′ Λάμπρου).

ΑΕ Μυκόνου. (Βαγγέλης Βλάχος-Χαράλαμπος Παναγούλης): Χανιωτάκης, Σπυρόπουλος, Βοϊκός (83′ Ντόκο), Γερογιάννης, Μουλάς, Τράκας, Μουρίκι (83′ Ράγια), Γάσπαρης, Σαμπανίδης (85′ Τουργαΐδης), Pinheiro, Παπαδόπουλος (79′ Πάγια).