Το Αυλωνάρι 1-0 τα Κόσκινα στο γειτονικό ντέρμπι

Για 6η αγωνιστική το Αυλωνάρι παραμένει αήττητο με 5 νίκες και μια ισοπαλία και βρίσκεται στην 3η θέση της Βαθμολογίας.
Στο γειτονικό ντέρμπι στο Δημ. Γήπεδο ''Ν ΚΟΥΚΗΣ'' επικράτησε του ΑΟ Κοσκίνων με 1-0 σε ένα αγώνα όπου στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τέσσερα δοκάρια, σημείωσαν ένα γκολ, απέναντι στα Κόσκινα που η είσοδος του Παριανού στο 43' τους έδωσε ρυθμό αλλά ο τραυματισμός του Κόλλια στο 60' τους άφησε με δέκα παίκτες μη έχοντας λόγο απουσιών άλλη αλλαγή  δεν κατάφεραν να αντιδράσουν με την λήξη να βρίκει το Αυλωνάρι να παίρνει την νίκη και το τρίποντο.
Ο αγώνας ξεκίνησε με το Αυλωνάρι στο 2' να έχει οριζόντιο δοκάρι σε κεραυνό του Μπασούκου.
Στο ίδιο λεπτό ο Τσαλιαγκός με πλασέ ανάγκασε τον Τριανταφύλλου με εντυπωσιακή επέμβαση να διώξει την μπάλα σε κόρνερ.
Στο 18' απάντησαν τα Κόσκινα με πλασέ του Κουιμτζίδη που έδιωξαν οι αμυντικοί.
Στο 24' σέντρα σουτ του Καρλή η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 33' Νέο δοκάρι για το Αυλωνάρι σε απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραλή.
Στο 39' το Αυλωνάρι άνοιξε το σκορ με εξαιρετικό πλασέ του Τσαλιαγκού 1-0.
Στο 43' πλασέ του Μπασούκου η μπάλα βρήκε το δεξί κάθετο δοκάρι και απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς.
Στην επανάληψη έπεσε ο ρυθμός του αγώνα με παιχνίδι κέντρου με λίγες ευκαιρίες προς το τέλος μία για τα Κόσκινα και δύο για το Αυλωνάρι που πέρασαν ανεκμετάλλευτα.
Μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής των Κοσκίνων δήλωσε την παραίτηση του την οποία θα μας γνωστοποιήσει με δελτίο τύπου σε λίγο.