Έκανε το καθήκον της η Αρτάκη (2-0) μέσα στο Καλοχώρι-Παντείχι

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, άτομα κάνουν σπορ, ουρανός, γρασίδι, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση
Μία νίκη με 2-0 που την διατηρεί πρωτοπόρο με ασφαλή διαφορά πέτυχε η Αρτάκη μέσα στο Καλοχώρι-Παντείχι επί της τοπικής ομάδας με τα δύο γκολ του Λούκα  στο πρώτο ημίχρονο
.Στο 12' από μπαλιά του Μπαλαμπάνη ο εν λόγω σκόρερ πλάσαρε τον Δρενάφτση ανοίγοντας λογαριασμό στο ματς.
Στην συγκεκριμένη φάση οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν πως ο Λούκας βρισκόταν σε θέση οφσάιντ όμως ο βοηθός Σπανός έμεινε με κατεβασμένη σημαία και ο διαιτητής Βρακάς έδειξε σέντρα.
Στο 38'καταπληκτική κάθετη πάσα του Τσομπάνη στον κενό χώρο ,ο Νικολάου γύρισε και ο Λούκας σε κενή εστία και με τον Δρενάφτση εξουδετερωμένο πλάσαρε σε κενό τέρμα βάζοντας έτσι την δεύτερη σφραγίδα της νίκης των πρωτοπόρων
.Στο δεύτερο ημίχρονο προσπάθησε αρχικά το Καλοχώρ-Παντείχι να ξαναμπεί στο πνεύμα του ματς όμως η Αρτάκη το διαχειρίστηκε σωστά και έφυγε με το πολύτιμο τρίποντο που την διατηρεί με διαφορά τεσσάρων βαθμών στην κορυφή.
Σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που έχουν να ανέβουν έναν γολγοθά έπεται το ματς με τον Ηρακλή και νοιώθουν έντονα την δαμόκλεια σπάθη στον σβέρκο τους.

Καλοχώρι/Παντείχι:Δρεναφτσής,Ντούκα,Καραλής,Ζιζόλι(83'Βλάχος),Σαμαρτζής,Ζουρμπουρλής Π