Έκανε το καθήκον του ο Όλυμπος Γ. σώζοντας την κατηγορία (5-3) μέσα στο Καλοχώρι/Παντείχι.

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, άτομα κάνουν σπορ, ουρανός, γρασίδι, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση
Ήθελε έναν βαθμό στο τελευταίο ματς μέσα στο Καλοχώρι ο Όλυμπος για να σωθεί όμως πέρασε με το εμφατικό 5-3 κάνοντας ακόμη πιο εύκολα τα πράγματα.Το παιχνίδι ήταν μιά ωραία ατμόσφαιρα και για τους γηπεδούχους που είχαν αποχαιρετήσει και για τους Γυμνιώτες .Το σκορ άνοιξε στο 23 ο Ντούρμας μετά από πάσα του Αργύρη του Σπ.,στο 39 'αντιστράφησαν οι ρόλοι και ο Αργύρης ο Σπ. αυτή την φορά χρίστηκε σκόρερ.Ενδιάμεσα οι γηπεδούχοι είχαν αγγίξει την ισοφάριση μετά από σουτ του Ζουρμπουλή Π.η  μπάλα βρήκε το δοκάρι μετά από την απόκρουση του Μωραίτη.Στο  δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι με το καλημέρα πέτυχαν να μειώσουν με τον Στρατή σε 1-2 ,στο 76' ο Ντούρμας με κεφαλιά μετά από πάσα με το κεφάλι του Αργύρη του Σπ πέτυχε το 1-3 για να γίνει το 1-4 με πλασέ του Τρεγκάι από πάσα του Ντούρμα στο 80'.Στο τελευταίο δεκάλεπτο το ματς έγινε ροντέο με τον Στρατή να πετυχαίνει άλλα δύο γκολστο 85και στο 89΄από ωραίες ενέργειες και σουτ ενώ το σκορ έκλεισε στο 90'ο Τρεγκάι κλείνοντας έτσι και με την βούλα θέση στην νέα σαιζόν στην πρώτη κατηγορία.Πολύ καλή και χωρίς προβλήματα η διαιτησία των Λάμπρου,Ιωάννου και της κυρίας Κούκουρα.
Καλοχώρι/Παντείχι:Δρενάφτσης,Βλάχος,Καραλής(35'λ.τ Ζαχαριάδης),Ίσσαρης,Δαμπάνης,Ζουρ-
μπουλής Π,Στρατής,Πάλλης,Ζουρμπουλής Χρ,Καραμπάς,Σαμπάνης.
'Ολυμπος Γ:Μωραίτης,Κιούσης(60'Τρεγκάι),Σακκής,Κουτσαυλής,Μπισμπικόπουλος,Αργύρης Ηλ.
Ντούρμας,Κηρύκος,(82΄'Καρλατήρας),Τσούμαρης,Παριανός(80'Μήτρου),Αργύρης Σπ(85'Ρου-