Άνετα οι "Λύκοι" στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΠΑΟ Πολιτικών - Μακρυκάπα 0-6

Παράσταση για ένα ρόλο στα Πολιτικά όπου οι φιλοξενούμενοι της Μακρυκάπας δεν άφησαν πολλά περιθώρια στην νεοφώτιστη στη Β' κατηγορία ομάδα των γηπεδούχων και με το επιβλητικό 0-6 πέρασαν στην επόμενη φάση του κυπέλλου Εύβοιας.
Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ο Τσούτσης που πέτυχε τρία γκολ.
Το σκορ άνοιξε ο Τσούτσης στο 7' λεπτό, στο 27' ο Κουτσαυλής έκανε το 0-2 και το σκορ του ημιχρόνου διαμόρφωσε ο Σίδερης στο 37'.
Στο Β' ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν άλλα τρία γκολ με τους Τσούτση στο 67' 0-4, Σμπρίνη στο 76' 0-5 και το τελικό 0-6 έκανε πάλι ο Τσούτσης στο 82'.

Διαιτησία: Δανιηλίδης, Μπούρικας - Βλάχος