Ζαφειρένια πρόκριση ΑΕ Χαλκίδας - Σταυρός 1-2

Με πρωταγωνιστή της συνάντησης τον τερματοφύλακα Ζαφειρόπουλο που απέκρουσε πέναλτι στο 120' ο Σταυρός πέτυχε μεγάλη νίκη πρόκριση στην παράταση απέναντι στην ΑΕ Χαλκίδας για το θεσμό του κυπέλλου Εύβοιας.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 62' με τον Γουναρόπουλο και οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα στο 70' με τον Ταύρη με τον αγώνα να τελειώνει 1-1 στο 90λεπτο.
Στην παράταση ο Σταυρός πέτυχε το χρυσό γκολ 1-2 με τον Αρχοντούλη στο 107' αλλά χρειάστηκε η απόκρουση πέναλτι του Ζαφειρόπουλου στο 120' ο οποίος νίκησε τον Τσοκάνη και έδωσε την πρόκριση στην ομάδα του.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κωνστάντιος, Ρουμπής-Νικολάου Γ.